Ottawa 08 17 2019

Witam kochane siostry! Jam Jest Kryon ze Służby Magnetycznej. Mój partner się oddala. Przekaz za przekazem opowiadam wam o rzeczach, które oddają ducha wiedzy tego, co już i tak tkwi w waszym wnętrzu, choć w dobie obecnej wasze otoczenie tego nie odzwierciedla. Jednakże, rzeczy się powoli zaczynają zmieniać.

Kobiety posiadają szczególną rolę w życiu społecznym, która na razie nie znajduje prawie żadnego odbicia w kulturze świata Zachodniego, a która przetrwała jedynie w kulturach niektórych ludów rdzennych, gdzie rola kobiety daleko wychodzi poza obowiązki rodzicielki i opiekunki dzieci. Kobiety posiadają wyższy rodzaj świadomości właśnie dlatego, że rodzą i wychowują dzieci. Już od dawna wam o tym opowiadam i od dawna na ten temat dyskutujemy. [Ostatnim razem na spotkaniu Kręgu] mówiłyśmy o drugiej warstwie intuicji, wspólnej wszystkim kobietom i wspominałyśmy, że właśnie dlatego logicznym jest, aby typować kobiety na duchowe przywódczynie, do roli nauczycielek, szamanek; że właśnie tak powinno być.

Jeśli zatem doszukiwać by się przyczyn wskrzeszenia Kręgu Sióstr, czy przyczyn tego rodzaju przekazu, to będzie nim powrót do tej wiedzy, aby ułatwić ludzkości stopniowe uzmysłowienie prawdy o szczególnej roli kobiety. Jak już wcześniej była mowa, w przyszłości nastaną takie czasy, kiedy powstaną nowe duchowe organizacje; kiedy stare organizacje, które od setek lat były domeną mężczyzn, zaczną zmieniać swe struktury, celem dopuszczenia kobiet do pozycji wcześniej im niedostępnych. Wtedy właśnie odkryjecie coś zdumiewającego, mianowicie, że kobiety się do tego nadają lepiej od mężczyzn! Kochane, obecne czasy, to początki przemian w zbiorowej świadomości ludzkiej, która obejmuje także przypomnienie sobie tego, co powinno być oczywiste: Czy wiecie, że na Ziemi istnieje bardzo wyraźny zapis historyczny długiej epoki przewodnictwa duchowego kobiet? Co prawda, na Zachodzie na razie nikt nie poświęca temu zbyt wielkiej uwagi, ani się nad tym nie zastanawia.

Czy kiedykolwiek zastanawiałyście się, dlaczego tak jest, że kiedy na przykład w szkole, pracujecie nad jakąś inscenizacją wymagającą udziału aniołów, to ilu mężczyzn rekrutujecie do obsadzenia tych anielskich ról? Odpowiedź: żadnego! Przecież wszyscy wiedzą, że anioły to kobiety! Ha ha, jak wam się wydaje, skąd się takie przekonanie bierze? Dlaczego w świecie zdominowanym przez mężczyzn, aniołami są kobiety? Na przestrzeni całej waszej historii w mitologii sfery duchowej, anioły zawsze były kobietami. Och, oczywiście od tej reguły istnieją wyjątki, zwłaszcza wyżej w hierarchii anielskiej, ale większość aniołów to kobiety. Nie dzieje się tak przez przypadek. To jest piętno, odbicie szczególnego rodzaju pamięci.

Już wcześniej mówiłyśmy wam, że Plejadianie przekazali wam bardzo dużo. Gwiezdne Matki was nauczały osobiście, siedząc z wami twarzą w twarz. Niektóre z nich wam śpiewały, inne dzieliły się z wami swoją wyższą świadomością [Patrz, przekaz dla Kręgu z zeszłego tygodnia ze Stamford – przyp. tłum.] Jak była o tym mowa w zeszłym tygodniu, piętno to bardzo silnie odbita w waszej świadomości pamięć czegoś, co następnie przenosicie z wcielenia do wcielenia. Taka pamięć wcale nie musi się jednak od razu przebudzić, bowiem to się dzieje tylko wtedy, kiedy przychodzi na to odpowiedni czas. Drogie panie, ten czas jest teraz! O jakiego rodzaju przebudzeniu teraz mowa? Tutaj chodzi o przypomnienie sobie świętej roli kobiety na Ziemi. To ciekawe, że nawet w kościołach zdominowanych przez mężczyzn, anioły wyobraża się jako kobiety! Ha ha ha! A to wszystko widać na witrażach i malowidłach ściennych. Powtarzam ponownie, to jest odzwierciedlenie odciśniętego w Akaszy piętna, wspólnego całej ludzkości. Fakt ten sam w sobie powienien dać wam do zrozumienia, że kobiety są doprawdy święte.

Tematem przewodnim całego dzisiejszego dnia są rzeczy niewidzialne, wielowymiarowe rzeczy, które tkwią w waszym wnętrzu, a które są niewidzialne. Jedną z nich jest przekonanie o świętości własnej duszy, o tym, że wcale nie urodziłyście się jako nieczyste, że każda z was urodziła się wspaniała; och, ale tutaj kryje się coś więcej! Ile z wnikliwej grupy zebranych przede mną pań może powiedzieć o sobie, że były lemuriankami? Może powiedzieć: „Ja tam byłam! Wtedy, tak samo jak teraz byłam kobietą i doskonale rozumiem o czym w tej chwili mowa.” – Na tej sali jest was zaskakująco dużo. Zaczęłyście się budzić do, od zawsze niewidzialnej rzeczywistości, do rzeczywistości tego, że wy tam żyłyście.

Zatem pragnę, abyście się teraz nad tym zastanowiły: Skąd pochodzi to przekonanie? Ono właśnie pochodzi od tego piętna wyciśniętego w Akaszy, które towarzyszy wam we wcieleniu za wcieleniem, choć jak dotąd była to tylko mglista pamięć, wobec której niewiele można było zrobić. Widzicie, wcześniej nie było żadnego powodu, aby tę pamięć obudzić, bowiem jako ludzkość nie doszliście do Przebudzenia, poza tym, biorąc pod uwagę jak się wasze dzieje toczyły, moment przebudzenia tej pamięci mógł nie nastać nigdy! Mimo wszystko, ta pamięć od zawsze jest odciśnięta wewnątrz, tkwi tam jako piętno, pamięta dźwięk głosu Gwiezdnej Matki, pamięta wymianę świadomości z plejadiańską Matką, pamięta Gwiezdną Matkę oraz jak się czuło będąc w jej obecności. Do pewnego czasu to wszystko tkwiło wewnątrz każdej z was, która poczytuje się za lemuriankę jako coś niewidzialne, pozostające w utajeniu. Teraz, to wszystko zaczyna się otwierać i rozkwitać. To nie jest aktywacja, to coś innego, raczej otwarcie, jak pąk rozkwitającego kwiatu. Uzmysłowienie tych rzeczy jest bezcenne! Stopniowo uzmysławiacie sobie, że rzeczy mają się trochę inaczej niż was uczono, są bardziej szczególne.

Przyglądając się temu, co się obecnie dzieje na świecie w waszych społeczeństwach i kulturach, powiedzcie co widzicie, co zdecydowanie różni się od wszystkiego co było wcześniej? Odpowiecie mi, że najwyraźniejszą różnicą jest reakcja ludzi na niestosowne zachowania wobec kobiet. Ha ha! Jak dotychczas czegoś takiego jeszcze w życiu nie widziałyście, czegoś takiego nie było w czasach waszych rodziców. To, co widać w czasach obecnych, to bezpośrednia odpowiedź na rozkwitający kwiat pamięci o świętym charakterze kobiet. Jest to świadomość powstająca nie tylko wewnątrz was samych, że żyłyście na Lemurii i zostałyście tym wspomnieniem naznaczone. Do tego przypomnienia budzą się wszystkie stare dusze [niezależnie od płci]. Zaczynacie to obecnie zauważać; tę niecodzienną cześć i szacunek wobec kobiet. Mówię wam, iż to jest coś, co pozostanie w świadomości ludzkiej na stałe, bowiem to, co się stanie następnie, wcale nie będzie dotyczyć równouprawnienia, tutaj chodzi o przywrócenie przypomnienia roli świętości kobiet w zbiorowej świadomości ludzkiej; uświadomienie tego, co kobieta potrafi wnieść i czego nauczyć ludzkość, właśnie dlatego, że posiada w swoim wnętrzu owy zapis pamięci. Pragnę abyście pamiętały, że na Lemurii mężczyźni nie byli w tym samym stopniu wystawiani na obecność Gwiezdnych Matek i Plejadian co wy. Was już wtedy przygotowywano na obecne czasy! Kwiat pamięci wciąż rozkwita i same zobaczycie, że za jakiś czas w waszych kulturach da się zauważyć powolny powrót do pierwotnego zamysłu, że to kobietom należy się rola przewodnia w nauczaniu ludzkości spraw duchowych. To one są dawczyniami życia, to one koją dzieci i zajmują się wieloma rzeczami na raz oraz potrafią kochać bezwarunkowo. Na tym właśnie polega wasza rola.

Obudźcie się Siostry, wiele kwiatów zaczyna obecnie rozkwitać. Są to kwiaty odciśniętego w Akaszy piętna. Wszystko o czym mowa dzieje się globalnie, co prawda bardziej powoli, niż byście sobie tego życzyły, ale właśnie po to tutaj się zbieracie, aby celebrować ten rozkwit, aby uzmysłowić, że to nie tylko zwykłe spotkanie kobiet w celu towarzyskim, tutaj chodzi o spotkanie kobiet w celu wspólnej celebracji własnej świętości oraz o rozkwit czegoś doprawdy bardzo szczególnego. To jest to, co was tutaj przyciąga. Niech ceremonia się rozpocznie.

I tak jest.

Kryon

Tłumaczyła: Julita Gonera
Korekta: Jadwiga Fedynkiewicz